Monitoring gps samochodu dostawczego
Urządzenia GPS floty aut – sprawdź, jakie daje możliwości inwestując w lokalizatory do monitoringu i śledzenia online gps samochodu dostawczego
GPS zamontowany w samochodach dostawczych jest już powszechnie wykorzystywanym zastosowaniem. Jego głównym celem jest określanie pozycji pojazdu i administracja flotą. Przekazuje on parametry nie tylko dotyczące lokalizacji danego ciężarówki, ale również informacje na temat sposobu jazdy osoby, która nim kieruje. Czy opłaca zdecydować się na to rozwiązanie w samochodach służbowych? W poniższym artykule spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie oraz rozwiać wszelkie niepewności. Nakreślamy też sposób jego działania, a także pozostałe funkcje pełnione przez lokalizatory GPS.
Jak działa system monitoringu GPS?
Lokalizator online pojazdu GPS jest urządzeniem, które posiada wbudowany moduł GPS, przez co ma możliwość namierzać przeróżnego typu pojazdy. Najczęściej stosowany jest do monitorowania ciężarówek czy też pojazdów dostawczych. Sygnał GPS zawiadamia o układzie satelitów i ich drodze razem z odchyleniami. W przypadku ulokowania nadajnika w pojeździe odbiera on sygnał od satelity, który z kolei ekspediuje na serwer oraz po przeanalizowaniu danych, odsyła do odbiornika jako współrzędne GPS. Daje to właścicielowi pełną wiedzę dotyczącą lokalizacji ciężarówki, co umożliwia prędkie i bezpieczne jego odnalezienie.
Zainstalowanie porządnego programu monitorującego może być wystarczające do tego, żeby w razie potrzeby zdołać zlokalizować dany pojazd. Dzięki temu możliwe jest namierzenie pojazdu, który przewozi dla nas cenną dostawę.
Co zobaczysz kupując Teltonika FMB140 do monitoringu online gps w samochodzie dostawczym?
✅ poziom paliwa*
✅ zużycie paliwa*
✅ przebieg CAN*
✅ obroty silnika*
✅ temperatura silnika*
✅ kierunek jazdy
✅ trasę na mapie
✅ prędkość
✅ zasilanie
✅ status jazdy
✅ ostatnią pozycję na mapie grupy
✅ pokonany dystans
✅ przebieg
✅ miejsca postojów
*jeśli pojazd obsługują te dane z CAN
Dlaczego warto zainstalować lokalizatory w pojazdach dostawczych?
Współcześnie wszelkie koszty utrzymania samochodów służbowych bezustannie rosną. Podyktowane to może być nienależytą eksploatacją, rosnącymi cenami paliw lub także cały czas wzrastającymi składkami za ubezpieczenie. Z pomocą przychodzi monitoring GPS, jaki gwarantuje kontrolę pojazdów w czasie rzeczywistym. Montaż lokalizatora GPS w pojeździe jest niezmiernie prosty, a jego pracę można sprawdzać za pomocą aplikacji mobilnej bądź też oprogramowania komputerowego. Podejmując decyzję o kupnie tego wyposażenia, trzeba sprawdzić, jaka jest szczegółowość jego pomiaru, moc baterii i akcesoryjne funkcje.
Jest to zachwycający sposób na to, by ograniczyć wiele wydatków. Często straty finansowe wynikają z niewłaściwego korzystania z pojazdów, np. mało ekonomiczną jazdą czy nagminnym przekraczaniem prędkości.
Częstym faktem jest również używanie pojazdów firmowych w celach prywatnych lub także umyślne wydłużanie zaplanowanej trasy. Monitoring GPS zapobiega takim sytuacjom, ponieważ pokazuje położenie pojazdu w czasie rzeczywistym. To naturalnie dzięki zamontowaniu lokalizatorów GPS właściciele firm transportowych są w stanie w krótkim czasie sprawdzać wybrane parametry, co da im klarowny ogląd na kompletną sytuację. W efekcie prowadzić to może do optymalizacji pracy, ponieważ wiadomym się staje, jak dużo czasu potrzebuje pracownik do zrealizowania konkretnego zlecenia. Zezwala to na lepsze planowanie pracy wielu osób. Monitoring GPS przekazuje na bieżąco wszelkie wymagane dane do właściciela firmy lub spedytora, dlatego także nie są potrzebne żadne dodatkowe sprawozdania lub raporty z wykonywanej jazdy.
Sprawdź korzyści z zamontowania monitoringu GPS w samochodzie dostawczym
Działanie lokalizatorów GPS opiera się na zintegrowanych układach, które pozwalają prócz analizowaniem aktualnej pozycji odbiornika na monitorowanie aktualnego stanu pojazdu.
Gwarantują weryfikowanie takich parametrów jak:
• szybkość obecna, największa oraz średnia na trasie
• stan licznika,
• poziom paliwa w baku,
• oraz wielu innych parametrów, jakie dostarczane są przez jednostki sterujące, z jakimi współpracuje system lokalizacji GPS.
Dane te mogą dużo powiedzieć na temat stylu jazdy danego kierowcy. W historii trasy notowane jest każde ostre hamowanie i nagłe przyśpieszenie.
To naturalnie dzięki temu właściciel firmy na bieżąco jest informowany, jak wygląda praca jego kierowców. Może starać się wpłynąć na ich sposób kierowania pojazdem, tak ażeby był on jak najbardziej bezpieczny i ekonomiczny. Zezwala to również na lepsze planowanie pracy i tras, co przełoży się na rozległe oszczędności.